לזכרםחברים אביבה אורדונייז - אלקין ז"ל


18.5.1956 - 29.1.2007

אביבה נולדה בבואנוס איירס, ארגנטינה ב-18.5.56, בת בכורה ליצחק וסוניה.
בגיל שנתיים הפכה לאחות גדולה לסוסי והיו חברות טובות, ב-76 הצטרף יוגב למשפחה.
בינואר 1962 בגיל 6, בסיום כיתה א' עלתה המשפחה ארצה, לניר יצחק. אביבה הצטרפה לקבוצת 'איילה', שהפכה ל'גולן',בתחילת כתה א'.
עם תום כיתה ו' עברה ישירות לכתה ח' ב'מעלה הבשור'. 
בשירות הצבאי התגייסה לנח"ל, היתה רספי"ת במחנה 80 של קבוצה מקבילה לבנות גרעין "שסק"- דאגה וצ'יפרה את בנות הגרעין בכל מה שיכלה. 

מספר חודשים לאחר שחרורה יצאה לעבוד בתל-אביב ואח"כ נסעה לטייל באירופה, קנדה ובארה"ב. במיאמי הכירה את אוגוסטו ושם נישאו בספטמבר 1981. יחד חיו שנה בקולומביה, בה עבדו והצליחו מאוד. הגעגועים לארץ ולקיבוץ הלכו וגברו ובפברואר 1984 באו לניר יצחק.

שתי בנותיה - דניאל שנולדה בשנת 86 ושרון שנולדה ב-90 הסבו לה אושר רב.

בניר יצחק מילאה שורת תפקידים: סדרנית עבודה, רכזת כח אדם, רכזת תרבות (כשריכזה את החגים - היה פורים הכי- הכי). ריכזה את ועדת חברים והיתה אקונומית-פעמיים. ב-1997 היתה רכזת משק ב"היאחזות כרם שלום" למשך 4 שנים. עבדה עם נוער במרכזונים ובכוחותיה האחרונים יזמה והפעילה את שיפוץ מרכזון "צלף".  

מסירותה לכל עבודה היתה טוטלית, אביבה חייתה כל תפקיד שעשתה. עיצוב, אומנות, טיפוח הגוף והנשמה, מוזיקה טובה ואוכל משובח, היו משאת נפשה והיא עסקה בתחומים אלה ללא לאות ותמיד היתה דולה רעיון כזה או אחר מדמיונה.

באוגוסט 2003, אחרי חברות של 35 שנים הקימה באומץ רב בנחישות וברגישות עם הגרי משפחה אחרת, הכי מאושרת בעולם... אמא ואמא ושש בנות. בית שמח ותוסס, שלא היה בו רגע דל אחד... במשפחה החדשה נוצרו קשרים מיוחדים בין כל הבנות והאימהות...

במרץ 2005, הרגישה לא טוב, ותוך מספר חודשים אובחנה במחלת הסרטן. לאחר מאבק עיקש של אביבה יחד עם קרוביה ניצחה אותה המחלה ביום שני בלילה ה- 29.1.2007.

יהי זכרה ברוך.

חזרה לראש הדף